BERABER TARIM - agrobera

Doğal yaşam her canlının hakkı. Doğal yaşamı desteklemek ve yaşatmak insanoğlunun görevi. Doğal beslenmek , doğal giyinmek , doğal barınmak.

Teknoloji ve sanayileşme sonucu konveksiyonel tarım da gelişmeler oldu. Hibrit tohum , GDO söylentileri , kimyasal gübre , devamında pestisitlerin kullanımı ve bunların kalıntılarının toprakta katman olarak kalması ve toprağın çoraklaştırması. Bu durumun verdiği zararlar besin yoluyla soframıza geldiği en basit örneğidir.

Tarımda birim miktardan daha fazla ürün alabilmek için kullanılan tohum , gübre ve ilaçlar toprak doğal yaşamını öldürdü. Ölü bir toprak bizi nasıl yaşatır. Doğal yaşam alanlarını kaybettik.

Topraktaki organik madde miktarı geleneksel tarım için gerekli oranların çok altında. Teknolojiyi iyi kullanmak ile ürün verim artışı tercih edilmeli. Toprak doğal yaşamını sağlamamız ve toprağa toprak olduğunu hatırlatmamız gerekli.

Toprak mikroorganizması ve organik madde oranını doğal katkılar ile eski haline getirilmelidir . Doğal olan güzeldir.

Sanıldığı kadar kısa olmayan bir süre içinde pozitif düşünce ve yaklaşımla toprağımıza doğallık katmamız gerekli. Organik ürünler toprağı , organik toprak ta mikroorganizmasını çalıştırır , çoğaltır . O kısa olmayan değişim süresince NPK bitkiye çalışır dışarıdan bitkiye gıda verir. Bu toprak organizmasının eski haline gelebilmesi için beklenen süre en az üç yıldır. Toprağa gerekli organik madde ve yaşamsal mikroorganizmayı tekrar geri verebilirsek , dışarıdan ek hiçbir katkı vermemize gerek kalmayacak eski kültürel tarımımıza geri dönüş sağlarız. Çiftçi ve konveksiyonel tarım için bu önerimizdir.

Beraber Tarım 2020


 Okunma Sayısı : 180         13 Haziran 2020